Antidol 500 mg

Pozor! Tento liek môže mať obzvlášť nežiaducu interakciu s alkoholom! Viac informácií.

Indikácie pre použitie

Horúčkovitý syndróm spojený s infekčnými chorobami; bolestivý syndróm (mierny a stredný): artralgia, myalgia, neuralgia, migréna, bolesti zubov a hlavy, algodizmus.

Možné analógy (náhrady)

Účinná látka, skupina

Dávková forma

Kapsuly, šumivý prášok na perorálny roztok (pre deti), infúzny roztok, roztok na perorálne podanie (pre deti), sirup, rektálne čapíky, rektálne čapíky (pre deti), suspenzia na perorálne podanie, suspenzia

Kontraindikácie

Precitlivenosť, novorodenecké obdobie (do 1 mesiaca). S opatrnosťou. Zlyhanie obličiek a pečene, benígna hyperbilirubinémia (vrátane Gilbertovho syndrómu), vírusová hepatitída, alkoholické poškodenie pečene, alkoholizmus, tehotenstvo, dojčenie, pokročilý vek, skoré detstvo (do 3 mesiacov), nedostatok glukózo-6-fosfátdehydrogenázy; diabetes mellitus (na sirup).

Ako používať: dávkovanie a priebeh liečby

Vo vnútri, s veľkým množstvom tekutiny, 1 - 2 hodiny po jedle (užívanie ihneď po jedle vedie k oneskoreniu nástupu účinku).

Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov (telesná hmotnosť nad 40 kg) jednorazová dávka - 500 mg; maximálna jednotlivá dávka - 1 g. Mnohonásobnosť vymenovania - až 4-krát denne. Maximálna denná dávka sú 4 g; maximálna doba liečby je 5-7 dní. U pacientov s poškodenou funkciou pečene alebo obličiek, s Gilbertovym syndrómom, u starších pacientov sa má denná dávka znížiť a interval medzi dávkami sa má predĺžiť..

Deti: maximálna denná dávka pre deti do 6 mesiacov (do 7 kg) - 350 mg, do 1 roka (do 10 kg) - 500 mg, do 3 rokov (do 15 kg) - 750 mg, do 6 rokov (do 22 kg) ) - 1 g, do 9 rokov (do 30 kg) - 1,5 g, do 12 rokov (do 40 kg) - 2 g. Vo forme suspenzie: deti vo veku 6 - 12 rokov - každé 10 - 20 ml (5 ml - 120 mg), vo veku 1-6 rokov - 5-10 ml, 3-12 mesiacov - 2,5-5 ml. Dávka pre deti vo veku od 1 do 3 mesiacov sa určuje individuálne. Mnohonásobnosť vymenovania - 4 krát denne; interval medzi každou dávkou je najmenej 4 hodiny.

Maximálna doba liečby bez konzultácie s lekárom je 3 dni (ak sa užíva ako antipyretikum) a 5 dní (ako analgetikum)..

Rektálne. Dospelí - 500 mg 1-4 krát denne; maximálna jednotlivá dávka je 1 g; maximálna denná dávka - 4 g.

Deti vo veku 12-15 rokov - 250-300 mg 3-4 krát denne; 8-12 rokov - 250-300 mg 3-krát denne; 6-8 rokov - 250-300 mg 2-3 krát denne; Vo veku 4-6 rokov - 150 mg 3-4 krát denne; 2-4 roky - 150 mg 2-3 krát denne; 1-2 roky - 80 mg 3-4 krát denne; od 6 mesiacov do 1 roka - 80 mg 2-3 krát denne; od 3 mesiacov do 6 mesiacov - 80 mg 2-krát denne.

farmaceutický účinok

Nenarkotické analgetikum blokuje COX1 a COX2 hlavne v centrálnom nervovom systéme a ovplyvňuje centrá bolesti a termoregulácie. V zapálených tkanivách bunkové peroxidázy neutralizujú účinok paracetamolu na COX, čo vysvetľuje takmer úplnú absenciu protizápalového účinku. Absencia blokujúceho účinku na syntézu Pg v periférnych tkanivách spôsobuje absenciu negatívneho účinku na metabolizmus voda-soľ (retencia Na + a vody) a na gastrointestinálnu sliznicu..

Vedľajšie účinky

Na strane kože: svrbenie kože, vyrážka na koži a slizniciach (zvyčajne erytematózna, žihľavka), angioedém, exsudatívny multiformný erytém (vrátane Stevens-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (Lyellov syndróm)..

Zo strany centrálneho nervového systému (zvyčajne sa vyvinie pri užívaní vysokých dávok): závrat, psychomotorická agitácia a dezorientácia.

Z tráviaceho systému: nevoľnosť, bolesti v epigastriu, zvýšená aktivita „pečeňových“ enzýmov, zvyčajne bez rozvoja žltačky, hepatonekróza (účinok závislý od dávky).

Z endokrinného systému: hypoglykémia, až hypoglykemická kóma.

Z hľadiska krvotvorby: anémia, sulfhemoglobinémia a methemoglobinémia (cyanóza, dýchavičnosť, bolesti srdca), hemolytická anémia (najmä u pacientov s nedostatkom glukóza-6-fosfát dehydrogenázy). Pri dlhodobom užívaní vo vysokých dávkach - aplastická anémia, pancytopénia, agranulocytóza, neutropénia, leukopénia, trombocytopénia..

Z močového systému: (pri užívaní veľkých dávok) - nefrotoxicita (renálna kolika, intersticiálna nefritída, papilárna nekróza). Predávkovanie. Príznaky (akútne predávkovanie sa vyvíja 6-14 hodín po užití paracetamolu, chronické - 2-4 dni po podaní dávky) akútne predávkovanie: gastrointestinálna dysfunkcia (hnačka, znížená chuť do jedla, nevoľnosť a zvracanie, brušné ťažkosti a / alebo bolesť v žalúdok), zvýšené potenie.

Príznaky chronického predávkovania: vyvíja sa hepatotoxický účinok, ktorý sa vyznačuje všeobecnými príznakmi (bolesť, slabosť, slabosť, zvýšené potenie) a špecifickými znakmi poškodenia pečene. V dôsledku toho sa môže vyvinúť hepatonekróza. Hepatotoxický účinok paracetamolu môže byť komplikovaný vývojom hepatálnej encefalopatie (poruchy myslenia, depresia CNS, stupor), kŕče, depresia dýchania, kóma, mozgový edém, hypokoagulácia, rozvoj DIC syndrómu, hypoglykémia, metabolická acidóza, arytmia, kolaps. Zriedkavo sa dysfunkcia pečene vyvíja bleskurýchlo a môže byť komplikovaná zlyhaním obličiek (renálna tubulárna nekróza).

Liečba: zavedenie donorov SH-skupín a prekurzorov syntézy glutatiónu - metionínu 8 - 9 hodín po predávkovaní a N-acetylcysteínu - po 12 hodinách. Potreba ďalších terapeutických opatrení (ďalšie podávanie metionínu, intravenózne podanie N-acetylcysteínu) sa stanoví v v závislosti od koncentrácie paracetamolu v krvi, ako aj od času, ktorý uplynul po jeho užití.

špeciálne pokyny

Pri pretrvávajúcom febrilnom syndróme na pozadí užívania paracetamolu dlhšie ako 3 dni a bolestivom syndróme dlhšie ako 5 dní je potrebná konzultácia s lekárom.

Riziko vzniku poškodenia pečene sa zvyšuje u pacientov s alkoholickou hepatózou.

Narúša laboratórne testy pri kvantitatívnom stanovení glukózy a kyseliny močovej v plazme.

Pri dlhodobej liečbe je potrebné kontrolovať obraz periférnej krvi a funkčný stav pečene..

Sirup obsahuje 0,06 XE sacharózy v 5 ml, čo je potrebné vziať do úvahy pri liečbe pacientov s diabetes mellitus..

Interakcia

Znižuje účinnosť urikosurických liekov.

Súbežné užívanie paracetamolu vo vysokých dávkach zvyšuje účinok antikoagulačných liekov (zníženie syntézy prokoagulačných faktorov v pečeni).

Induktory mikrozomálnej oxidácie v pečeni (fenytoín, etanol, barbituráty, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva), etanol a hepatotoxické lieky zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov, čo umožňuje vyvinúť ťažkú ​​intoxikáciu aj pri malom predávkovaní..

Dlhodobé užívanie barbiturátov znižuje účinnosť paracetamolu.

Etanol prispieva k rozvoju akútnej pankreatitídy.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie (vrátane cimetidínu) znižujú riziko hepatotoxických účinkov.

Dlhodobé spoločné užívanie paracetamolu a iných NSAID zvyšuje riziko vzniku „analgetickej“ nefropatie a renálnej papilárnej nekrózy, nástup konečného štádia zlyhania obličiek..

Súbežné dlhodobé podávanie vysokých dávok paracetamolu a salicylátov zvyšuje riziko vzniku rakoviny obličiek alebo močového mechúra..

Diflunisal zvyšuje plazmatickú koncentráciu paracetamolu o 50% - riziko vzniku hepatotoxicity.

Myelotoxické lieky zvyšujú prejavy hematotoxicity liekov.

Antidol 500 mg

Terapeutické indikácie
Môžu sa použiť lieky 500 Granules, šumivé:

Ako antipyretikum: symptomatická liečba horúčkovitých ochorení, ako je chrípka, vyrážkové choroby, choroby, akútne infekcie dýchacích ciest atď..

Ako prostriedok na tlmenie bolesti: bolesti hlavy, neuralgia, myalgia a iné bolestivé prejavy strednej závažnosti rôzneho pôvodu.

Dávkovanie a spôsob podávania
Pre deti je dôležité dodržiavať dávkovanie určené podľa ich telesnej hmotnosti a potom zvoliť vhodnú formuláciu. Podľa veku podľa telesnej hmotnosti, uvedené ako informácia. Do troch mesiacov veku sa má v prípade žltačky jednorazová perorálna dávka znížiť.

U dospelých je maximálna dávka na orálne podanie 3 000 mg rektálne 4 000 mg paracetamolu denne. Lekár by mal posúdiť potrebu liečby dlhšie ako 3 po sebe nasledujúce dni. Dávkovací režim liekov v pomere k telesnej hmotnosti a spôsobu podania je nasledovný:

Deti s hmotnosťou od 26 do 40 kg (približne od 8 do 13 rokov): 1 vrecúško naraz, v prípade potreby sa má opakovať po 6 hodinách, bez prekročenia 4 kŕmení denne..

Chlapci s hmotnosťou 41 až 50 kg (približne 12 až 15 rokov): 1 vrecúško naraz, v prípade potreby sa má opakovať po 4 hodinách, bez prekročenia 6 jedál denne.

Deti s hmotnosťou nad 50 kg (približne nad 15 rokov): 1 vrecúško naraz, v prípade potreby sa má opakovať po 4 hodinách, bez prekročenia 6 kŕmení denne..

Dospelí: 1 vrecúško naraz, v prípade potreby opakujte po 4 hodinách, nepresahujúce 6 jedál denne. V prípade silnej bolesti alebo vysokej horúčky 2 vrecká po 500 mg, ktoré je potrebné v prípade potreby obnoviť najmenej po 4 hodinách.

Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok

Pacienti trpiaci ťažkou hemolytickou anémiou (táto kontraindikácia neplatí pre orálne omše nad 500)

Ťažká hepatocelulárna nedostatočnosť (táto kontraindikácia sa netýka formácií ústnej dutiny od 500 mg).

špeciálne pokyny
V zriedkavých prípadoch alergických reakcií sa má dávka prerušiť a má sa zahájiť vhodná liečba. Buďte opatrní pri chronickom alkoholizme, nadmernej konzumácii alkoholu (3 alebo viac alkoholických nápojov denne), anorexii, bulímii alebo kachexii, chronickej podvýžive (nízke zásoby glutatiónu v pečeni), dehydratácii, hypovolémii..

Paracetamol sa má používať opatrne u pacientov s miernou až stredne ťažkou hepatocelulárnou nedostatočnosťou (vrátane Gilbertovho syndrómu), ťažkou pečeňovou nedostatočnosťou (Child-Pugh> 9), akútnou hepatitídou, pri súčasnej liečbe liekmi, ktoré menia funkciu pečene, nedostatkom glukózy-6. -fosfátdehydrogenáza, hemolytická anémia. Veľké dávky alebo predĺžené obdobia pôsobenia lieku môžu viesť k zmenám v zaťažení obličiek a krvi, dokonca aj závažným, preto sa podávanie osobám s renálnou insuficienciou má vykonávať iba v nevyhnutných prípadoch a pod priamym dohľadom lekára. V prípade dlhodobého používania sa odporúča monitorovať funkciu pečene a obličiek a obnovu krvi.

Počas liečby paracetamolom pred užitím iného lieku skontrolujte, či obsahuje rovnakú účinnú látku, pretože ak sa vo vysokých dávkach vyskytuje paracetamol, môžu sa vyskytnúť závažné nežiaduce reakcie. Pred viazaním akýchkoľvek iných liekov poučte pacienta, aby vyhľadal lekársku pomoc.

Gravidita a laktácia
Napriek tomu, že klinické štúdie na gravidných alebo dojčiacich pacientoch nezvýrazňujú špeciálne kontraindikácie pri používaní paracetamolu a nespôsobujú nežiaduce účinky v závislosti od matky alebo dieťaťa, odporúča sa liek podávať iba v nevyhnutných prípadoch a pod priamym dohľadom lekára..

Platnosť a doba skladovania
Skontrolujte dátum spotreby uvedený na obale. Dátum spotreby sa vzťahuje na produkt v neporušenom obale, správne skladovaný

Pozor: liek nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Zloženie
Lieky 500 Granules, šumivé obsahujú:
Účinná látka: paracetamol 500 mg
Pomocné látky: maltitol, manitol, hydrogenuhličitan sodný, bezvodá kyselina citrónová, citrusová príchuť, aspartam, dokusát sodný.

Adol Extra: zloženie, indikácie, dávkovanie, vedľajšie účinky

Tento liek je jedným z kombinovaných analgetických a antipyretických liekov patriacich do anilidovej skupiny, ako aj alkaloidov, a používa sa ako antipyretikum a na zmiernenie bolesti..

Hlavnými účinnými látkami sú paracetamol a kofeín. Mechanizmus antipyretickej povahy paracetamolu je spôsobený schopnosťou ovplyvňovať centrálny nervový systém blokovaním syntézy jeho prostaglandínov. Táto akcia je možná vďaka schopnosti inhibovať cyklooxygenázu-1 a 2. Súčasne existuje účinok na centrá v centrálnom nervovom systéme, ktoré sú zodpovedné za prácu termoregulačných a bolestivých centier. Paracetamol nemá protizápalový účinok. Výsledkom je, že liek neovplyvňuje stav rovnováhy voda-soľ, ako aj povrch sliznice v gastrointestinálnom trakte..

Kofeín patrí do alkaloidovej skupiny liekov. Má vlastnosť mierneho tlmiča bolesti a afrodiziaka. Jeho hlavnou vlastnosťou, ktorá sa používa pri liečbe chrípky a prechladnutia, je schopnosť zosilniť (ak sa používa v malých dávkach) analgetický účinok paracetamolu.

Zloženie a forma uvoľnenia

Hlavnými účinnými látkami sú paracetamol a kofeín.

Liek sa predáva vo forme kapsúl, 500 mg paracetamolu a 65 mg kofeínu v 1 kapsule..

Indikácie

Uvedený farmaceutický prípravok sa používa na symptomatickú liečbu bolesti a zvýšenej telesnej teploty miernej až strednej závažnosti, ako aj na potlačenie reflexu kašľa. Je účinný najmä pre:

- ARVI a chrípke podobné stavy charakterizované bolesťou svalov a hypertermiou;

- artralgia, myalgia, neuralgia, migréna, bolesti zubov, bolesti hlavy, algodismenorea.

Kontraindikácie

Predmetný liek je kontraindikovaný na použitie v prípadoch, keď má pacient silnú precitlivenosť (alergiu) na hlavnú alebo na jednu z pomocných zložiek..

Kontraindikované tiež pre:

- závažné porušenie obličiek;

- závažné porušenie pečene;

- poruchy dýchania v dôsledku depresie dýchacieho centra;

V pediatrii sa nepoužíva do 12 rokov.

Aplikácia počas tehotenstva a laktácie

Počas tehotenstva je vymenovanie tohto lieku možné iba s extrémnymi indikáciami pre život, s vymenovaním a pod dohľadom lekára.

Ak je potrebné užívať liek počas laktácie, malo by byť po dobu liečby pozastavené.

Spôsob podávania a dávkovanie

Tento liek sa užíva ústami medzi jedlami s dostatkom tekutín..

Odporúčaná jednotlivá dávka - 1 - 2 kaplety, denná dávka - nie viac ako 8 kapsúl denne.

Ďalšia dávka sa môže užiť najskôr o 4 až 6 hodín..

Nemá sa používať dlhšie ako 3 dni ako antipyretikum a nie dlhšie ako 5 dní ako anestetikum.

Trvanie liečby, presnejšie dávkovanie a jeho korekcia sú stanovené individuálne ošetrujúcim lekárom.

Predávkovanie

Predávkovanie môže spôsobiť zvýšené vedľajšie účinky, najmä vo forme dysfunkcie pečene, bledosti, anémie, hepatonekrózy. Dlhodobé užívanie kofeínu môže spôsobiť excitáciu centrálneho nervového systému, tachykardiu.

V prípade nadmerného požitia sa odporúča vykonať symptomatickú liečbu, umyť žalúdok a užívať enterosorbenty.

Vedľajšie účinky

Pri liečbe týmto liekom sú vedľajšie účinky veľmi zriedkavé, pretože liek je dobre znášaný.

Príležitostne sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky vo forme alergických reakcií - alergická žihľavka, svrbenie, vyrážka, opuchy, exsudatívny multiformný erytém..

Existujú aj možné vedľajšie účinky, ako napríklad:

- nevoľnosť, zvracanie, závraty;

- poruchy pečene a obličiek, obehového systému;

- zvýšená aktivita pečeňových enzýmov, hepatonekróza;

- excitabilita CNS, nespavosť;

Podmienky a lehoty skladovania

Dátum exspirácie - nie viac ako 3 roky od dátumu vydania uvedeného na obale výrobcom.

Skladovacia teplota by nemala presiahnuť 25 ° С..

Rapidol

Zloženie

1 tableta paracetamolu 125, 250 alebo 500 mg.

Krospovidón, stearan horečnatý, polyakrylátová disperzia, manitol, aspartám, banánová príchuť oxidu kremičitého - ako pomocné látky.

Uvoľnite formulár

Tablety dispergované (rozpustené) v ústnej dutine 125, 250 a 500 mg. Tablety s predĺženým uvoľňovaním 500 mg.

farmaceutický účinok

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Paracetamol je nenarkotické analgetikum a antipyretikum. Má mierny protizápalový účinok potlačením syntézy prostaglandínov.

Antipyretický účinok je spojený s účinkom na termoregulačné centrum. Inhibuje syntézu enzýmov súvisiacich s bolesťou a teplotou centrálneho pôvodu. Nemá žiadny periférny účinok.

Farmakokinetika

Pri perorálnom podaní je úplne absorbovaný. Maximálna koncentrácia v krvi sa stanoví po 30 - 60 minútach. Maximálne koncentrácie predĺženej formy liečiva v krvi sa stanovia po 3 hodinách a účinok trvá 10 - 12 hodín.
Je dobre distribuovaný vo všetkých tkanivách, v malom množstve sa viaže na krvné bielkoviny.

Metabolizuje sa v pečeni konjugáciou so sírovou (ak sa užíva vo vysokých dávkach) a kyselinou glukurónovou. Môže sa vytvoriť toxický medziprodukt metabolit, ktorý sa rýchlo zneškodní a vylúči obličkami. U detí majú metabolické procesy vlastnosti: takmer všetok paracetamol sa metabolizuje a netvoria sa toxické metabolity, preto v prípade predávkovania liekom je poškodenie pečene veľmi zriedkavé..

Vylučuje sa močom - 90% dávky do 24 hodín. Polčas je 2 hodiny a predĺžená forma je 10 hodín.

Indikácie pre použitie

  • bolesť hlavy, migréna;
  • algodismenorea;
  • myalgia;
  • bolesť zubov, tiež so zubami;
  • neuralgia;
  • bolesť pri traume;
  • horúčka po očkovaní, s infekčnými chorobami (ARVI, ARI), s otitis media, sinusitídou.
  • precitlivenosť na liek;
  • fenylketonúria;
  • zlyhanie pečene a obličiek;
  • vrodený nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Vedľajšie účinky

  • svrbenie, žihľavka, vyrážka na koži a slizniciach, Quinckeho edém;
  • nevoľnosť, bolesť žalúdka, zvýšená hladina pečeňových enzýmov;
  • hypoglykémia;
  • hemolytická anémia, anémia, s dlhodobým užívaním - aplastická anémia, trombocytopénia, leukopénia, agranulocytóza;
  • pri použití vo vysokých dávkach sa nefrotoxický účinok lieku prejavuje intersticiálnou nefritídou, renálnou kolikou.

Rapidol, návod na použitie (spôsob a dávkovanie)

Tablety sa užívajú perorálne, predtým sa rozpustia v malom množstve vody (pre deti do 6 rokov) alebo sa absorbujú do úst (dospelí a deti nad 6 rokov). Tablety sa majú užívať 1 - 2 hodiny po jedle, medzi dávkami je potrebné dodržať prestávku najmenej 4 hodiny.

Dávka sa počíta na kg hmotnosti. Deťom s hmotnosťou do 40 kg sa predpisuje 80 mg / kg telesnej hmotnosti denne, s hmotnosťou 50 kg alebo viac, ako aj pre dospelých - 4 g denne. V tomto ohľade deti 3-6 mesiacov. racionálnejšie je užívať Rapidol 125 - 1 tabletu každých 6 hodín, nie viac ako 3 tablety denne. Deti vo veku 18-24 mesiacov môžete podať až 6 tabliet denne s rovnakou dávkou každé 4 hodiny. Vo vyššom veku od 2 do 15 rokov je Rapidol 250 predpísaný od 4 do 12 tabliet denne podľa hmotnosti: s hmotnosťou 13–20 kg - 1 g liečiva denne, 21–25 kg –1,5 g, 26–40 kg - 2 g, 41 - 50 kg - 3 g. Dospelí užívajú Rapidol 500 každé 4 hodiny, nie však viac ako 4 g denne.

Pri silnej bolesti a horúčke môžete užiť 2 500 mg tablety naraz.
Dispergované tablety sa môžu používať u detí od 3 mesiacov a retardovaná (predĺžená) forma u detí od 7 rokov a dospelých. Rapidol Retard sa používa v intervaloch 12 hodín. Deti s hmotnosťou do 40 kg užívajú 1 - 2 tablety každých 12 hodín a deti od 12 rokov a dospelí - 1 - 4 tablety.

Predávkovanie sa prejavuje príznakmi: nedostatok chuti do jedla, zvracanie, nevoľnosť, bledosť kože. Po 3 - 5 dňoch sa objaví toxické poškodenie pečene s príznakmi zlyhania pečene. Liečba: hospitalizácia, stanovenie hladiny paracetamolu v krvi, podanie antidota M-aceticysteínu, symptomatická liečba.

Interakcia

Hepatotoxicita liečiva sa zvyšuje pri súčasnom podávaní antikonvulzív, rifampicínu, barbiturátov. Príjem alkoholu tiež zvyšuje hepatotoxicitu. Zvyšuje účinok nepriamych zrážacích látok. Barbituráty znižujú antipyretický účinok Rapidolu. Metoklopramid zvyšuje absorpciu paracetamolu a cholestyramín znižuje.

Podmienky predaja

Podmienky skladovania

Pri teplotách do 25 ° C.

Čas použiteľnosti

Analógy

Zodpovedajúci kód ATX úrovne 4:

Recenzie na Rapidol

Zvyčajná tabletová forma liekov je ťažké prehltnúť, najmä u detí. Nie všetky lieky sa však dajú rozdrviť alebo zomlieť na prášok, pretože sa tak znižuje účinnosť lieku. To však neplatí pre dispergovanú formu tabliet - musia sa absorbovať v ústach (rýchlo sa rozpúšťajú pod vplyvom slín) alebo sa môžu rozpustiť v malom množstve vody, džúsu alebo mlieka. V tomto prípade hovoríme o Rapidole. Mnoho rodičov hovorí o Rapidole pre deti pozitívne, ktorý sa ľahko rozpúšťa v akejkoľvek tekutine a pri užívaní nespôsobuje problémy. Pre dospelých je táto forma paracetamolu tiež vhodná: nemusíte ju zapíjať vodou, pretože sa tableta rýchlo rozpúšťa v ústach, okamžite vstupuje do krvi bez toho, aby pôsobila negatívne na žalúdočnú sliznicu a pôsobí rýchlo - analgetický účinok sa dosiahne za 10 až 20 minút. Tableta neobsahuje žiadne farbivá a je príjemnej chuti.

Paracetamol je v pediatrii najbežnejšie používaným antipyretickým liekom kvôli jeho účinnosti a vysokému bezpečnostnému profilu. V recenziách sú názory, že Rapidol má výhodnejšiu formu uvoľňovania v porovnaní so sirupmi a suspenziami, ktoré sa po otvorení fľaše môžu uchovávať najviac 7 dní v chladničke a potom sa musí nevyliaty sirup vyliať. Tablety Rapidol sa uchovávajú 2 roky a môžu sa používať podľa potreby. Niektorí nie sú spokojní s krátkym trvaním lieku (4 hodiny) v porovnaní s Nurofenom.

Paracetamol nepatrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov, preto sú erozívne lézie gastrointestinálneho traktu a bronchospazmus veľmi zriedkavé. Najčastejšie pri užívaní lieku sú zaznamenané svrbenie a vyrážky. Je potrebné poznamenať, že napriek relatívnej bezpečnosti by sa mali akékoľvek antipyretiká používať u detí, ak horúčka prekročí povolenú hranicu (nad 38-39,5 ° C) a vedie k dysfunkcii centrálneho nervového systému a kardiovaskulárnych systémov.

Cena Rapidolu kde kúpiť

V súčasnosti nie je možné kúpiť Rapidol v lekárňach v Moskve a ďalších mestách. Detská suspenzia paracetamolu 200 ml sa ponúka za cenu 112 rubľov. až 134 rubľov, tablety paracetamolu 500 mg od 2,6 rubľov. až 5,84 rubľov, šumivé tablety Efferalgan a sirup.

RAPIDOL

Pokyny na lekárske použitie lieku RAPIDOL

Základné fyzikálne a chemické vlastnosti:

okrúhle biele tablety so zaobleným výrezom na povrchu;

125 mg tablety s priemerom 11 mm majú charakteristický banánový zápach;

tablety 250 mg s priemerom 14 mm majú charakteristický banánový zápach;

tablety 500 mg s priemerom 17 mm majú charakteristickú vôňu čierneho ríbezle;

Zloženie: 1 tableta obsahuje paracetamol 125 mg, 250 mg, 500 mg;

pomocné látky: eudragit E 100, eudragit NE 30 D, aerosil R 972, zrnitý manitol, manitolový prášok, krospovidón, aspartám, banánová aróma (pre tablety s dávkou 125 a 250 mg) alebo čierne ríbezle (pre tablety s dávkou 500 mg), stearan horečnatý.

Uvoľnite formulár. Dispergovateľné tablety.

Farmakoterapeutická skupina. Analgetiká a antipyretiká. Paracetamol.

ATC kód N02BE01.

Farmakodynamika. Paracetamol (acetaminofén) je 4-hydroxyacetanilid-nenarkotický, nesalicylátový analgetikum a antipyretikum, ktorého analgetická aktivita je spojená s centrálnym a periférnym účinkom. Zvyšuje prah citlivosti na bolesť, má slabý protizápalový účinok v dôsledku inhibície syntézy prostaglandínov, blokuje impulzy na receptory citlivé na bradykinín. Antipyretický účinok lieku je tiež spojený s účinkom na centrum termoregulácie v hypotalame. Predpokladá sa, že vo väčšej miere inhibuje syntézu enzýmov zodpovedných za bolesť a horúčku v centrálnom nervovom systéme. Ale prakticky nepôsobí na perifériu, čo vysvetľuje jeho slabú protizápalovú aktivitu.

Farmakokinetika. Liek sa po perorálnom podaní rýchlo a úplne vstrebáva. Maximálna koncentrácia v krvnom sére sa zaznamená 30 až 60 minút po jeho podaní. Paracetamol sa rýchlo distribuuje do všetkých tkanív tela, vytvára blízke hodnoty v krvi, slinách a krvnej plazme, ktoré sa v malej miere viažu na plazmatické bielkoviny..

Paracetamol sa metabolizuje v pečeni hlavne konjugačnými reakciami s kyselinou sírovou a glukurónovou. Síranová metabolická cesta sa nachádza hlavne vo vysokých dávkach. Relatívne zriedka sa pod vplyvom cytochrómu P 450 vytvára medziproduktový metabolit N-acetylbenzochinón, ktorý je zvyčajne rýchlo zneškodnený glutatiónom a po konjugácii s cysteínom a kyselinou merkapturovou sa vylučuje obličkami..

Pri silnej intoxikácii sa však obsah tohto toxického metabolitu zvyšuje..

Paracetamol sa vylučuje hlavne močom. 90% užitej dávky sa vylúči obličkami počas prvých 24 hodín, hlavne vo forme glukurónových konjugátov (60 až 80%) a sulfokonjugátu (20 až 30%). Menej ako 5% sa zobrazuje nezmenených.

Polčas po perorálnom podaní je približne 2 hodiny.

Pri závažnom zlyhaní obličiek (klírens kreatinínu pod 10 ml / min) sa paracetamol a jeho metabolity vylučujú pomalšie..

Indikácie pre použitie.

Symptomatická liečba bolesti rôzneho pôvodu:

- hlava, zubná, vč. pri zúbkoch u detí;

- na infekčné a zápalové ochorenia sprevádzané horúčkou, vr. spôsobené očkovaním;

- s myalgiou, artralgiou, neuralgiou reumatickej alebo traumatickej povahy;

Spôsob podávania a dávkovanie.

Liek sa užíva perorálne, 1 - 2 hodiny po jedle.

U detí do 6 rokov rozpustite tabletu v lyžici vody alebo mlieka (pri použití ovocného džúsu sa môže objaviť horká chuť).

Deti staršie ako 6 rokov a dospelí rozpustia tabletu v ústach bez žuvania, pretože sa rýchlo rozpúšťa pri kontakte so slinami vo forme dispergovanej tablety..

Dávka pre deti sa počíta podľa telesnej hmotnosti:

1 tab. 250 mg alebo

2 tab. 125 mg každý

4 tab. 250 mg každý

alebo 8 tab. 125 mg (1 g)

1 tab. 250 mg alebo

2 tab. 125 mg každý

6 tab. 250 mg každý alebo

12 tab. 125 mg (1,5 g)

2 tab. 250 mg každý

alebo 1 stôl. 500 mg

8 tab. 250 mg alebo

4 tab. 500 mg (2 g)

2 tab. 250 mg každý

alebo 1 stôl. 500 mg

12 tab. 250 mg každý alebo 6 tab. 500 mg (3 g)

Dávka pre dospelých je 500 mg užívaná každé 4 hodiny; nie viac ako 4 g denne.

Pri silných bolestiach a horúčkach sa odporúča užiť 2 tablety po 500 mg, opakované po 4 hodinách.

Celkové množstvo paracetamolu pre deti s hmotnosťou do 37 kg by nemalo presiahnuť 80 mg / kg a 4 g denne pre dospelých a deti s hmotnosťou viac ako 50 kg..

V prípade závažného poškodenia funkcie obličiek by minimálny interval medzi dvoma dávkami mal byť minimálne 8 hodín.

Vedľajší účinok. V ojedinelých prípadoch sa pozorujú alergické reakcie: kožné vyrážky, svrbenie, žihľavka, ktoré si vyžadujú prerušenie liečby. Veľmi zriedkavo sa môže vyvinúť trombocytopénia, leukopénia, agranulocytóza. Pri dlhodobom používaní vo vysokých dávkach je možný rozvoj hepatotoxického účinku.

Kontraindikácie. Precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku, zlyhanie pečene a obličiek, fenylketonúria, genetický nedostatok glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, krvné choroby.

Predávkovanie. Príznaky Nevoľnosť, zvracanie, anorexia, bledosť, bolesti brucha, vznikajúce najčastejšie počas prvých 24 hodín. Toxický účinok otravy paracetamolom u dospelých je možný, ak sa jednorazová dávka užije nad 10 g a viac ako 150 mg / kg telesnej hmotnosti pre deti; podrobný klinický obraz poškodenia pečene sa prejaví po 1 až 6 dňoch, menej často je možná rýchla dysfunkcia pečene s možnou komplikáciou v podobe zlyhania obličiek.

Núdzové opatrenia - hospitalizácia, krvný test na stanovenie hladiny paracetamolu v krvnom sére, výplach žalúdka, intravenózne alebo perorálne podanie antidota N-acetylcysteínu, pravdepodobne do 10 hodín po užití lieku, symptomatická liečba.

Vlastnosti aplikácie. Aby sa zabránilo riziku predávkovania, je potrebné skontrolovať obsah paracetamolu v iných liekoch, ktoré sa užívajú súčasne. Pri liečbe detí paracetamolom v dávke 60 mg / kg / deň je kombinácia s iným antipyretikom povolená, iba ak nie je žiadny účinok.

Ak napriek liečbe bolesť trvá viac ako 5 dní alebo teplota neklesne viac ako 3 dni, ak je účinok nedostatočný alebo sa objavia ďalšie sťažnosti, je nevyhnutná konzultácia s lekárom.

Užívanie paracetamolu môže ovplyvniť výsledky testu na kyselinu močovú, ako aj stanovenie glukózy v krvi.

Aplikácia počas tehotenstva a laktácie.

V experimentálnych štúdiách neboli stanovené embryotoxické, teratogénne a mutagénne účinky paracetamolu. Počas tehotenstva, dojčenia, detí mladších ako 3 mesiace, používajte opatrne, zhodnoťte pomer očakávaných prínosov pre matku k riziku pre plod a dieťa..

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a mechanizmy. Pri užívaní paracetamolu je dovolené riadiť stroje a mechanizmy.

Interakcie s inými liekmi.

Pri súčasnom podávaní barbiturátov, antikonvulzívnych (antiepileptických) liekov, rifampicínu, konzumácie alkoholu sa významne zvyšuje riziko hepatotoxického účinku..

Paracetamol zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií (derivátov kumarínu). Metoklopramid sa zvyšuje a cholestyramín znižuje rýchlosť absorpcie. Barbituráty znižujú antipyretickú aktivitu.

Podmienky skladovania. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote nepresahujúcej 25 ° C.

Držte mimo dosahu detí!

Nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na obale!

Čas použiteľnosti - 3 roky.

Kľúčové slová: inštrukcie Rapidol, použitie Rapidolu, zloženie Rapidolu, recenzie Rapidolu, analógy Rapidolu, dávkovanie Rapidolu, liek Rapidol, cena Rapidolu, návod na použitie Rapidolu.

Rapidol (Rapidol)

Názov: Rapidol (Rapidol)

názov

Účinná látka lieku Rapidol - paracetamol (4-hydroxyacetanilid alebo acetaminofén) - patrí do skupiny narkotických, nesalicylátových anapiretík a centrálne pôsobiacich analgetík. Paracetamol inhibíciou syntézy prostaglandínov má slabý protizápalový účinok, je schopný zvýšiť prah citlivosti na bolesť a blokovať impulzy na receptory citlivé na bradykinín. Antipyretická vlastnosť Rapidolu je spôsobená jeho účinkom na termoregulačné centrum hypotalamu. Liečivo má depresívny účinok na syntézu enzýmov, ktoré sú zodpovedné za horúčku a bolesť v centrálnom nervovom systéme. Rapidol nemá prakticky žiadne periférne účinky.
Pri perorálnom podaní sa Rapidol rýchlo a úplne vstrebáva. Jeho najvyššia koncentrácia v krvnom sére je zaznamenaná už 30 - 60 minút po požití..
Rapidol Retard sa vyznačuje predĺženým účinkom. Jeho najvyššia koncentrácia v sére po perorálnom podaní je zaznamenaná po 3 hodinách. Jeho činnosť trvá 12 hodín. Rapidol Retard sa viaže v malej miere na plazmatické bielkoviny a rýchlo sa distribuuje do všetkých tkanív tela.
Rapidol sa metabolizuje v pečeni v dôsledku konjugácie (85 - 95%) s kyselinami glukurónovou a sírovou. Výsledné metabolity sú netoxické a vylučujú sa močom. Pri užívaní vysokých dávok Rapidolu sa pozoruje síranový variant metabolizmu liekov. V ojedinelých prípadoch môže dôjsť v dôsledku pôsobenia cytochrómu P450 k tvorbe medziproduktu N-acetylbenzochinónu, ktorý je neškodný pôsobením glutatiónu a vylučovaný obličkami po konjugácii s cysteínom. Použitie vysokých dávok Rapidolu (viac ako 12 g) vedie k nedostatku glutatiónu a zvýšeniu hladiny N-acetylbenzochinónu, čo vedie k riziku rozvoja nekrotických lézií pečeňového tkaniva. Tento jav potvrdzuje, že samotný paracetamol nemá hepatotoxický účinok, je charakteristický pre svoj nestabilný metabolit za predpokladu nedostatku glutatiónu v pečeni. Nekróza najčastejšie postihuje tretiu zónu pečeňového lalôčika, pretože v tejto zóne je najvyššia koncentrácia cytochrómu P450, ktorý oxiduje paracetamol. Paracetamol má vysoký terapeutický index (> 20).
V tele dieťaťa majú metabolické procesy paracetamolu vlastnosti, ktoré sú dôsledkom nezrelosti cytochrómového systému. Vďaka tomu sa takmer všetok paracetamol v tele dieťaťa metabolizuje glukuronidovou a sulfátovou cestou a iba malé množstvo sa vylúči nezmenené. Nízky výskyt poškodenia pečene v prípade predávkovania drogami u detí je spôsobený nedostatkom tvorby toxických metabolitov v tele dieťaťa.
Paracetamol sa vylučuje hlavne obličkami. Asi 5% paracetamolu sa vylučuje močom v nezmenenej forme a 90% vo forme sulfokonjugátov a glukurónových konjugátov. Polčas rozpadu Rapidol Retard je 10 hodín, Rapidol je 2 hodiny. Závažné zlyhanie obličiek vedie k oneskorenému vylučovaniu Rapidolu a jeho metabolitov.

Rapidol sa používa ako analgetikum a antipyretikum na horúčku a bolesti rôzneho pôvodu: na bolesti pri zúbkoch u malých detí, bolesti zubov, hlavy, migrénu; s horúčkou v období po očkovaní, infekčnými a zápalovými procesmi; neuralgia (traumatická alebo reumatická), myalgia; s algodismenoreou; s bolesťou v pooperačnom a popôrodnom období; na malosériové chirurgické zákroky v zubnej a otorinolaryngologickej praxi.
Rapidol Retard sa používa na dlhodobý analgetický a antipyretický účinok.

Spôsob aplikácie

Rapidol sa užíva 1 - 2 hodiny po jedle, vo vnútri.
Deti do 6 rokov by mali užiť tabletu rozpustenú v lyžici mlieka alebo vody.
Deti od 6 rokov a dospelí by mali tabletku rozpustiť v ústach bez toho, aby ju prežúvali, pretože sa rýchlo rozpúšťa pri kontakte so slinami..
Dávka Rapidolu sa počíta na kg telesnej hmotnosti. Rapidol sa používa u detí od 3 mesiacov, Rapidol Retard sa používa u detí od 7 rokov. Celková dávka Rapidolu pre deti s telesnou hmotnosťou nižšou ako 37 kg by nemala presiahnuť 80 mg / kg telesnej hmotnosti za deň, pre deti s hmotnosťou nad 50 kg a pre dospelých - nie viac ako 4 g denne. Dospelým sa odporúča, aby užívali Rapidol každé 4 hodiny, 500 mg na dávku, nie viac ako 4 g denne.
V prípade silnej bolesti a horúčky sa majú užiť 2 tablety 500 mg, liek sa má opakovane podávať po 4 hodinách.
U detí s hmotnosťou do 40 kg by najvyššia dávka Rapidolu nemala byť vyššia ako 80 mg / kg za deň, u detí s hmotnosťou od 41 do 50 kg a u dospelých - nie viac ako 3 g denne, nad 50 kg - 4 g denne.
Rapidol Retard sa používa u detí od 7 rokov a dospelých v intervale 10-12 hodín. Deťom s hmotnosťou 25 až 40 kg sa odporúča užívať 1 - 2 tablety každých 12 hodín a deťom od 12 rokov a dospelým - každých 12 hodín 1 - 4 tablety..

Pri použití Rapidolu je pravdepodobný výskyt:
- alergické reakcie (svrbenie, žihľavka, vyrážky na koži a slizniciach (zvyčajne erytematóznej povahy), Quinckeho edém, toxická epidermálna nekrolýza (Lyellov syndróm), exsudatívny multiformný erytém (Stevensov-Johnsonov syndróm);
- poruchy tráviaceho systému: nevoľnosť, bolesť v epigastriu, hepatonekróza (výsledok závislý od dávky), zvýšenie aktivity pečeňových enzýmov v krvnom sére (často bez žltačky);
- dysfunkcie endokrinného systému: hypoglykémia, hypoglykemická kóma;
- poruchy krvného systému: hemolytická anémia, anémia, methemoglobinémia a sulfhemoglobinémia, ako aj pri dlhodobom používaní vo vysokých dávkach - rozvoj aplastickej anémie, trombocytopénie, pancytopénie, leukopénie, neutropénie, agranulocytózy;
- dysfunkcie močového systému: renálna kolika, papilárna nekróza, intersticiálna nefritída (ako prejav nefrotoxického účinku pri použití Rapidolu vo vysokých dávkach). Výskyt týchto vedľajších účinkov si vyžaduje okamžité prerušenie liečby.

Rapidol je kontraindikovaný pri zlyhaní obličiek a pečene, krvných chorobách, genetickom deficite glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, fenylketonúrii, ako aj u pacientov s individuálnou precitlivenosťou na zložky lieku..

Tehotenstvo

Nie sú potvrdené údaje o prítomnosti embryotoxických, mutagénnych a teratogénnych účinkov Rapidolu. Predpisovanie liekov počas tehotenstva a laktácie je pravdepodobné, iba ak očakávaný výsledok pre tehotnú alebo dojčiacu ženu preváži potenciálne riziko pre plod alebo dieťa..

Interakcie s inými liekmi

Pri súčasnom užívaní s antikonvulzívami, barbiturátmi, rifampicínom a alkoholom existuje zvýšené riziko hepatotoxického účinku Rapidolu..
Rapiol je schopný zvýšiť výsledok kumarínových derivátov (nepriamych koagulantov).
Pri súčasnom podávaní Rapidolu s metoklopramidom sa zvyšuje rýchlosť absorpcie paracetamolu a pri kombinácii s cholestyramínom sa rýchlosť absorpcie znižuje..
Ak sa užíva súčasne s barbiturátmi, antipyretický výsledok Rapidolu klesá.

Pri jednorazovej dávke presahujúcej 10 g u dospelých a 150 mg / kg telesnej hmotnosti u detí je pravdepodobný vývoj toxického účinku paracetamolu. Príznaky predávkovania: anorexia, zvracanie, nevoľnosť, bolesti brucha, bledosť kože. Príznaky sa často objavia prvý deň po užití Rapidolu. Po 2-6 dňoch je možné pozorovať podrobný klinický obraz toxického poškodenia pečene. V niektorých prípadoch existuje rýchlo sa rozvíjajúci obraz dysfunkcie pečene s príznakmi zlyhania pečene.
Medzi urgentné opatrenia patrí: povinná hospitalizácia, výplach žalúdka, stanovenie hladiny paracetamolu v krvi, podanie M-aceticysteínu (antidotum) ústami alebo intravenózne (najneskôr do 10 hodín po užití Rapidolu), symptomatická liečba.

Rapidol
Dispergované tablety, 125 mg, 6 tabliet v balení.
Dispergované tablety, 125 mg, 12 tabliet v balení.
Dispergované tablety, 250 mg, 6 tabliet v balení.
Dispergované tablety, 250 mg, 12 tabliet v balení.
Dispergované tablety, 500 mg, 4 tablety v balení.
Dispergované tablety, 500 mg, 12 tabliet v balení.
Rapidol Retard
Tablety s trvalým uvoľňovaním, 500 mg, balenie po 10 tabliet.
Tablety s predĺženým uvoľňovaním, 500 mg, 20 tabliet v balení.

Rapidol sa má uchovávať na suchom mieste chránenom pred svetlom pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov Celzia. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Synonymá

Rapidol 125 mg: 1 tableta obsahuje paracetamol 125 mg.
Rapidol 250 mg: 1 tableta obsahuje paracetamol 250 mg.
Rapidol 500 mg: 1 tableta obsahuje 500 mg paracetamolu.
Rapidol Retard: 1 tableta obsahuje 500 mg paracetamolu.

Dodatočne

Pri súčasnom užívaní Rapidolu s inými liečivami sa odporúča ubezpečiť sa, že v zložení liečiv nie je žiadny paracetamol (aby sa zabránilo predávkovaniu)..
Ak sa Rapidol používa u detí v dávke 60 mg / kg denne, iba v prípade, že je liečba neúčinná, je povolená jeho kombinácia s iným antipyretickým liekom..
V prípadoch, keď sa na pozadí užívania Rapidolu bolestivý syndróm nezastaví do 5 dní alebo dlhšie ako 3 dni, horúčka pretrváva alebo sa objavia ďalšie príznaky, musíte sa poradiť s lekárom.
Užívanie Rapidolu môže interferovať s výsledkami testov na glukózu v krvi alebo na kyselinu močovú.
Pri použití Rapidolu u pacientov so závažným zlyhaním obličiek by minimálne intervaly medzi dávkami liekov mali byť minimálne 8 hodín.

Antidol 500 mg comprimidos recubiertos

Prospekt: ​​informácie para el usuario

Antidol 500 mg comprimidos recubiertos

Lea todo el prospecto detenidamente antes de empezar a tomar este medicamento, porque contiene información importante para usted.

  • Zachovajte si prospekt, ye que puede tener que volver a leerlo.
  • Si tiene alguna duda, consulte a su medico o farmacéutico.
  • Este medicamento se le ha recetado solamente a usted, y no debe dárcelo a otras personas aunque tengan los mismos síntomas que usted, ya que puede perjudicarles.
  • Si experimenta efectos adversos, consulte a su medico o farmacéutico, inclusive and se trata de efectos adversos que no aparecen en este prospecto. Ver sección 4.

Contenido del prospecto

1. Qué es Antidol y para qué se utiliza

2. Qué necesita saber antes de empezar a tomar Antidol

3. Cómo tomar Antidol

4. Posibles efectos adversos

5. Conservación de Antidol

6. Pomocník pre ďalšie informácie

1. Qué es Antidol y para qué se utiliza

El paracetamol es eficaz para reducir el dolor y la fiebre.

Este medicamento está indicado para el alivio sintomático de dolores ocasionales leves o moderados, como dolores de cabeza, dentales, musculares (contracturas) o de espalda (lumbago), así como en estados febriles.

Debe consultar a un médico si empeora o si no mejora después de 3 días.

2. Qué necesita saber antes de empezar a tomar Antidol

Žiadny antidol:

  • Si es alérgico al paracetamol o a cualquiera de los demás componentes de este medicamento (incluidos en la sección 6).

Advertencias y preventuciones:

  • Žiadny de tom tomas más cantidad de medicamento que la recomendada en el apartado 3. Cómo tomar Antidol. Para ello compruebe no estar tomando simultáneamente otros medicamentos que contengan paracetamol.
  • Debe evitarse el uso simultáneo de este medicamento con otros medicamentos que contengan paracetamol, por ejemplo medicamentos para la gripe y el catarro, ya que las dosis altas pueden dar lugar a daño en el hígado. Žiadne použitie más de un medicamento que contenga paracetamol sin consultar al medico.
  • Los alcohólicos crónicos no deben tomar más de 4 comprimidos al día (2 g al día de paracetamol).
  • Los pacientes con enfermedades del riñón, del corazón o del pulmón y los pacientes con anemia, deberán consultar con el médico antes de tomar este medicamento.
  • Los pacientes con enfermedades del hígado (incluido el síndrome de Gilbert), malnutrición crónica o deshidratación deberán consultar con el médico antes de tomar este medicamento.
  • Si está en tratamiento con algún medicamento para tratar la epilepsia de konzultant al médico antes de tomar este medicamento debido a que, cuando se usan al mismo tiempo, se disminuye la eficacia y se potencia la hepatotoxicidad del paracetamol en, especial desetosis depth paracetamol.
  • Los pacientes asmáticos sensibles al ácido acetilsalicílico, deberán consultar con el médico antes de tomar este medicamento.

Niños y dospievajúci:

Los niños menores de 12 años no deben tomar este medicamento sin an antes consultar al medico.

Interferencias con pruebas analíticas:

Si le van a realizar alguna prueba diagnóstica (incluidos análisis de sangre, orina, pruebas cutáneas que utilizan alérgenos, etc.) comunique al medico que está tomando este medicamento, ya que puede alterar los resultados de dichas prueb.

Toma de Antidol con otros medicamentos:

Informujte lekárnika o farmačnom lekárstve si está tomando, ha tomado recientemente podría tener que tomar cualquier otro medicamento.

Najmä infórmele si está utilizando alguno de los siguientes medicamentos, ya que puede ser necesario modificar la dosis o la interrupción del tratamiento con cualquiera de ellos:

  • El antibiótico cloranfenicol.
  • Anticoagulantes orales (acenokumarol, warfarina).
  • Anticonceptivos orales y tratamientos con estrógenos, pueden reducir la eficacia del paracetamol.
  • Antiepileptiká o antikonvulzíva (lamotrigina, fenitoína, fenobarbital, metilfenobarbital, primidona).
  • Antituberkulosá (izoniazida, rifampicín).
  • Barbitúricos: utilizados como inductores del sueño, sedantes y anticonvulsivantes.
  • Colestiramina: utilizado para disminuir los niveles de colesterol en sangre.
  • Medicamentos utilizados para aumentar la eliminación de orina (diuréticos del asa como los del grupo furosemida).
  • Medicamentos utilizados para el tratamiento de la gota (probenecid y sulfinpirazona).
  • Metoclopramida y domperidona: utilizados para evitar las náuseas y los vómitos.
  • Propranolol: Využitie v tkanive arteriálnej alty (hipertensión) a alteraciones del ritmo del corazón (Arritmias cardiacas).
  • Zidovudina: medicamento utilizado para tratar las infecciones por VIH.

No utilizar con otros analgésicos (medicamentos que disminuyen el dolor) sin consultar al medico.

Como norma general para cualquier medicamento es recomendable informar sistemáticamente al medico o farmacéutico si está en tratamiento con otro medicamento. En caso de tratamiento con anticoagulantes orales se puede administrar ocasionalmente como analgésico de elección.

Toma de Antidol con alimentos, bebidas y alkohol:

La utilisationón de paracetamol en pacientes que consumed habualmente alkohol (tres o más bebidas alcohólicas al día, como cerveza, vino, licor, etc.) puede provocar daño en el hígado.

Embarazo, laktóza a hnojivo:

Si está embarazada en en periodo de lactancia, cree que podría estar embarazada o tiene intención de quedarse embarazada, consulte a su medico o farmacéutico antes de utilizar este medicamento.

El paracetamol pasa a la leche materna, por lo que las mujeres en período de lactancia deben consultar a su medico o farmacéutico antes de tomar este medicamento.

Conducción y uso de máquinas:

Nie je ha descrito ningún efecto sobre la Capacidad para dirigent vehículos o utilizar maquinaria debido a la toma de este medicamento.

Informácie dôležité pre Antidol

Este medicamento puede producir molestias de estómago y diarrea porque contiene aceite de ricino.

3. Cómo tomar Antidol

Siga exactamente las instrucciones de administratración de este medicamento contenidas en este prospecto o las indicadas por su medico o farmacéutico. En caso de duda, pregunte a su medico o farmacéutico.

Pozrite si základné informácie o dávkových dávkach, altas de paracetamol, durante periodos prologados de tiempo ya que se incrementa el riesgo de sufrir efectos adversos tales como daño en el hígado.

Las dosis deben repetirse mientras duren los síntomas. Este medicamento está destinado al tratamiento del dolor o de la fiebre. Medida que éstos desaparezcan debe suspenderse esta medicación.

Si el dolor se mantiene durante más de 5 días (2 díly para el dolor de garganta), la fiebre durante más de 3 días o bien el dolor o la fiebre empeoran o aparecen otros sintomas, de interrumpir el tratamiento y consultar a su médic.

La dosis recomendada en adultos y adolescentes mayores de 15 rokov a peso superior a 50 kg es de 1 ó 2 comprimidos, 3 a 4 veces al día. Las tomas deben espaciarse al menos 4 dni. No tom tomán más de 6 comprimidos (3g) en 24 hodín.

La dosis recomendada en pacientes adultos de bajo peso (

Uso en niños y adolescentes:

Es necesario respetar las posologías definidas en función del peso. La edad del paciente en función del peso se da a título informivo.

  • Niños entre 33 y 40 kg de peso (aproximadamente de 10 a 12 años): 1 comprimido por toma, cada 6 horas, hasta un máximo de 4 comprimidos al día.
  • Adolescentes entre 41 y 50 kg de peso (de 12 a 15 años): 1 comprimido por toma, cada 6 ó 4 horas según su peso, hasta un majximo de 4 comprimidos al día.

Debido a la dosis de paracetamol que contiene este medicamento no es apropiado para su administración a niños con peso inferior a 33 kg (aproximadamente menores de 10 años).

Pacientes con enfermedades del hígado: antes de tomar este medicamento tienen que consultar a su medico. Deben tomar la cantidad de medicamento prescrita por su médico con un intervalo minimo entre cada toma de 8 h. Žiadny deben tomas 2 gramy o 4 comprimidos de 500 mg de paracetamol en 24 hodín.

Pacientes de edad avanzada: deben consultar a su médico.

Správna žiadosť o dávku inferiores a 500 mg de paracetamol por toma se deberán emplear otras presentaciones de paracetamol que se adapted a la dosificación requerida.

Antidol se administra por vía oral. Los comprimidos deben tomarse con un vaso de líquido, preferentemente agua. Se pueden tomar tanto con alimentos como sin ellos. Para un alivio rápido del dolor, tomar el medicamento sin alimentos.

Si estima que la acción de este medicamento es demasiado fuerte o débil, comuníqueselo a su medico o farmacéutico.

Si ha tomado una sobredosis, acuda rápidamente a un centro médico aunque no presente síntomas, ya que a menudo estos no se manifestaan ​​hasta pasados ​​3 días desde la ingestión de la sobredosis, incluso en casos de intoxicaciónve.

Los síntomas de sobredosis pueden ser: mareos, vómitos, pérdida de apetito, coloración amarillenta de la piel y los ojos (ictericia) y dolor brušné.

El tratamiento de la sobredosis es más efficaz si je zahájená dentro de las 4 hodiny siguientes a la ingestión del medicamento.

Los pacientes en tratamiento con barbitúricos o los alcohólicos crónicos, pueden ser más susceptibles a la toxicidad de una sobredosis de paracetamol.

En caso de sobredosis o ingestión accidental, acudir inmediatamente a un centro médico o llamar al Servicio de Información Toxicológica (teléfono: 91 562 04 20), indicando el medicamento y la cantidad ingerida.

Si olvidó tomar Antidol:

No tome una dosis doble para kompenzar las dosis olvidadas.

Si tiene cualquier otra duda sobre el uso de este medicamento, pregunte a su medico o farmacéutico.

4. Posibles efectos adversos

Al igual que todos los medicamentos, Antidol puede originar efectos adversos, aunque no todas las personas los sufran.

Este medicamento puede producir los siguientes efectos adversos:

  • Raros (afedar hasta 1 de cada 1.000 personas): malestar, bajada de tensión (hipotensión) y aumento de los niveles de transaminasas en sangre.
  • Muy raros (pueden afectar hasta 1 de cada 10 000 personas): enfermedades del riñón, orina turbia, dermatitis alérgica (erupción cutánea), ictericia (coloración amarillenta de la piel), alteraciones sanguíneas, neutaemia hipolocia (agranucem) (bajada de azúcar en sangre). El paracetamol puede dañar el hígado cuando se toma en dosis altas o en tratamientos prolongados. Se han notificado muy raramente casos de reacciones graves en la piel.

Comunicación de efectos adversos

  • Pokiaľ ste vyskúšali viac tipov na efektívne riešenie, mali by ste sa poradiť s lekárnikom alebo farmaceutickým lekárom, zahrňte si lekársku skúšku a skontrolujte, či nie je k dispozícii žiadne hodnotenie. También puede comunicarlos directamente a través del Sistema Español de Farmacovigilancia de medicamentos de Uso Humano: https://www.notificaram.es. Mediante la comunicación de efectos adversos usted puede contribuir and proporcionar hass informationón sobre la seguridad de este medicamento

5. Conservación de Antidol

Mantener fuera de la vista y del alcance de los niños. Nie sú potrebné žiadne osobitné podmienky.

Žiadna úľava nie je k dispozícii pre lekárov a lekárov. La fecha de caducidad es el último día del mes que se indica.

Los medicamentos no se deben tirar por los desagües ni a la basura. Deposite los envases y los medicamentos que no necesita en el Punto SIGRE de la farmacia. En caso de duda pregunte a su farmacéutico cómo deshacerse de los envases y de los medicamentos que no necesita. De esta forma ayudará a proteger el medio ambiente.

Informácie o dovoze z trhu

La finalidad de este sitio web es la de poner a disposición de todos los usuarios la consulta de los prospectos de los medicamentos y la de intercambiar experiences, pero no es la de emitir dictámenes médicos, que deben ser realizados por profesionales de la salud. Es por ello que te recomendamos que hagas caso omiso a los posibles Consejos médicos que puedas recibir de otros usuarios, ya que pueden inducir a la automedicación, con el peligro que eso conlleva, además de proceder generalmente de personal no calificado. En caso de tener una dolencia o una duda de carácter medico, acude a tu farmacéutico o a tu médico de cabecera.

Los moderadores pozri rezervy el derecho de eliminar cualquier comentario que pueda ser ofensivo o que esté relacionado con la compraventa de medicamentos, así como cualquier otro que consideren inapropiado..